Máte zájem o získání dotace na instalaci fotovoltaické elektrárny? Rozumíme tomu. Pojďme se podívat na nejdůležitější informace, které je potřeba znát.

Úspora nákladů na energie, ohleduplnost k životnímu prostředí a možnost získat až 200 000 Kč z programu Nová Zelená úsporám je skvělou příležitostí. Abyste však mohli dotaci získat a aby se vám instalace fotovoltaické elektrárny vyplatila, je důležité dobře spočítat velikost elektrárny, kterou si můžete dovolit.

Pokud byste si nechali instalovat elektrárnu s příliš malým výkonem (pod 2 kWp), nebudete mít nárok na dotaci. Na druhou stranu, pokud plánujete instalaci velké fotovoltaické elektrárny, nezapomínejte na to, že stát bude přispívat “jen” na prvních 10 kWp výkonu.

Nová zelená úsporám

Hlavní podmínky pro zisk dotace na fotovoltaiku

Chcete získat dotaci na instalaci fotovoltaického systému pro rodinný dům? Je třeba splnit několik podmínek. Například jen majitel nemovitosti může o dotaci požádat. Dále, dotace se poskytuje pouze pro domy s maximálně 3 bytovými jednotkami, pro větší počet bytů existují jiné podmínky. Kromě těchto požadavků je nutné splnit také několik technických parametrů, ale to pro vás rádi zajistíme.

DŮLEŽITÉ je také si uvědomit, že dotace se poskytuje pouze pro fotovoltaickou elektrárnu s výkonem mezi 2 a 10 kWp. Elektrárny s výkonem menším než 2 kWp nejsou dotovány a výkon nad 10 kWp je dotován pouze do hodnoty 10 kWp. Navíc, elektrárny s výkonem nad 10 kWp musí být provozovány s licencí od Energetického regulačního úřadu. Nicméně, pro většinu rodinných domů stačí fotovoltaická elektrárna s menším výkonem.

Správný výkon vaší elektrárny spočítáme za vás

Přesný výkon vaší elektrárny pro vás vypočítáme. Dříve bylo nutné splňovat i omezení pro množství přetoků do distribuční sítě, ale toto už není požadavkem. Získání dotace na fotovoltaickou elektrárnu tak je ještě jednodušší. Je ale stále důležité se vyvarovat předimenzování fotovoltaického systému, protože velká fotovoltaika se vám buď nevyplatí nebo se prodlouží doba návratnosti investice.

Nemusíte se ale trápit s výpočty, rádi vám s nimi pomůžeme, abyste ušetřili co nejvíce a získali dotaci. A ještě jedna dobrá zpráva, pokud splňujete podmínky Nové Zelené úsporám, dotaci zařídíme za vás kompletně, včetně energetické bilance. Stačí vyplnit nezávazný poptávkový formulář a i vy se můžete těšit na úspory díky fotovoltaické elektrárně.