Pokud se rozhodujete pro investici do fotovoltaické elektrárny, měli byste vědět, že nyní je skvělý čas na tuto investici. Zájem o fotovoltaické elektrárny se totiž v posledním roce zvýšil až na pětinásobek a někteří dodavatelé již nepřijímají nové objednávky. Proč? Kvůli nedostatku kvalifikovaného personálu i materiálu, jako jsou baterie a střídače. Navíc se prodloužily dodací lhůty z obvyklých tří až šesti měsíců. Proces vyřízení dotací také trvá déle kvůli nedostatku úředníků a distributoři elektřiny jsou také přetížení, což oddaluje připojení fotovoltaické elektrárny do sítě.

Nedávné události nejen ovlivnily naše společenské životy, ale také způsobily zdražení výroby a služeb. Dvojciferná inflace způsobila nárůst cen materiálu, práce a dopravy. Navíc ceny energie rapidně vzrostly, což znamená, že některé domácnosti dnes platí až pětinásobek toho, co minulý rok. I přesto se však investice do fotovoltaické elektrárny jeví jako cenná právě teď, protože drahá elektřina urychluje návratnost této investice.

Existují tři důvody, proč byste měli objednat fotovoltaiku co nejdříve:

  1. Fixace ceny: Pokud počkáte na instalaci fotovoltaiky, mohlo by být později dražší. Férový dodavatel vám ji ale i po ročním čekání nainstaluje za cenu, kterou máte ve smlouvě.
  2. Nejbližší možný termín instalace: Objednáním fotovoltaiky dnes se dostanete v pořadníku realizace podstatně výše než váš soused, který to udělá o měsíc později. Čím dříve si fotovoltaiku objednáte, tím dříve začne šetřit.
  3. Objednávkový stop stav: Některí dodavatelé fotovoltaik již nepřijímají nové objednávky kvůli nedostatku komponent. Objednáním u spolehlivé společnosti co nejdříve se vyhnete této situaci.